logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

 انتخاب سرمایه گذار و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

 انتخاب سرمایه گذار  و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

 انتخاب سرمایه گذار و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

 انتخاب سرمایه گذار  و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

انتخاب  سرمایه گذار برای کسب و کار بسیار شبیه ازدواج است- به جز اینکه شما نمی توانید به راحتی از هم جدا شوید.
انتخاب یک شرکت سرمایه گذاری یا یک فرد سرمایه گذار برای کسب و کارتان مسلما مهمترین تصمیمی است که به عنوان یک کار آفرین می گیرید.
در این مقاله پنج نکته را مطرح می کنیم که هنگام انتخاب سرمایه گذار، باید در نظر بگیرید:

 

 

۱. هنگام انتخاب سرمایه گذار ، درواقع یک شریک را انتخاب می کنید، نه فقط پول.

شما باید این طرز تفکر را در خود تقویت کنید که قرار است زمان قابل توجهی را با این شخص صرف کنید. آیا شما ارتباط و احترام متقابل را احساس می کنید؟ از جهت دیگر، همیشه از خودتان در مورد تست فرودگاه سئوال کنید. این تست از این قرار است: فرض کنید یک طوفان سنگین وقوع داده و شما به دلیل تاخیر در پرواز با یک فرد خاص در فرودگاه گیر کرده‌اید! آیا در این وضعیت دشوار و بحرانی، از این هم نشینی و هم صحبتی ناراحت هستید، خنثی هستید ، یا از این اتفاق غیر منتظره خوشحال می شدید؟

 

 

۲. خلاء و شکافهای ارزشی خاصی که سرمایه گذار می تواند پر کند را تعیین کنید و توانایی او برای انجام این کار را محک بزنید.

فراتر از پول ، چه خلاء و شکاف هایی وجود دارند که سرعت شما را برای رسیدن به موفقیت کاهش می دهند؟ آیا افراد خاصی در شرکت سرمایه گذاری وجود دارند که بتوانند به پر کردن شکافهای موجود کمک کنند؟ آیا سرمایه گذار مدل کسب و کار و بازار شما را درک می کند؟ هنگام انتخاب سرمایه گذار ، به دنبال شخص یا شرکتی  بگردید که سابقه ثابت شده و خوبی دارد و ترجیحا تجربه عملیاتی در حوزه ای که مستقیما مربوط به مدل کسب و کار و بازار شما است را داشته باشد.این نکته واضحی است که گاهی نادیده گرفته می شود. کارآفرین ها باید همیشه در نظر داشته باشند، که چگونه با سرمایه گذار ارتباط برقرار کنند و از خود بپرسند چقدر این موضوع که من سعی دارم چه چیزی را بسازم و توسعه دهم، برای این سرمایه گذار اهمیت دارد؟ کارآفرینان باید به طور اساسی، به هرکس یا هرچیزی که ممکن است کسب و کارشان به آن نیاز داشته باشد، فکر کنند و در نظر داشته باشند که آیا در نتیجه این همکاری و مشارکت آنها هم سود و منفعت می برند یا خیر.

 

بیشتر بخوانید:  ۶ گام اساسی برای تدوین استراتژی توسعه کسب و کار

 

 

۳.سرمایه گذار چقدر زمان و تعهد واقعی نسبت به شما خواهد داشت؟

دقت کنید که فرد خاصی که از طرف شرکت سرمایه گذار به هیئت مدیره شما ملحق می شود، ویژگیهای خاصی دارد و لزوما شبیه به شرکتی که سرمایه گذاری می کند نیست. از او بپرسید که در چند هیات مدیره دیگر در حال خدمت است و فعالیت دارد، شما چه انتظاری از نوع ارتباطتان دارید و چطور سطحی از تعامل را که شما انتظار دارید، او برطرف میکند. همچنین مهم است بدانید که : آیا آن ها انتظار دارند به طور مداوم میزان شاخص ها را کنترل کنند یا فرصت این کار را در زمان مورد نیاز به شما می دهند؟ شما مطمئنا همیشه می خواهید گوش و زمان آن ها را در اختیار داشته باشید؛ بنابراین به یاد داشته باشید که این مساله را در فرآیند ارزیابی خود بررسی کنید.

 

 

۴.افق زمانی مورد نظر آنها برای سرمایه گذاری چیست؟

ممکن است که شما معتقد باشید که یک هدف و دستاورد بلند مدت همیشه بهتر از یک راه حل سریع است و ساختار سرمایه شرکت خود را نیز مطابق با این فلسفه قرار داده باشید. اغلب شرکت های سرمایه گذاری خصوصی، یک زمان محدودی برای بازده سرمایه ای که می گذارند در نظر دارند. سئوالی که کارآفرینان به درستی از آنها نمی پرسند، این است: “در چه سالی شرکت به سرمایه ای می رسد که ما پول سرمایه گذاری شده را دریافت می کنیم ؟ ”  بهتر است زمانی که در هر گروهی شریک می شوید این سوال را واضح بپرسید- شما باید با شریکتان صریح و شفاف باشید و افق زمانی که او انتظار دارد تا سرمایه گذاریش به بازدهی برسد را باید به خوبی بدانید.

 

 

۵.دقت کنید و از دیگران در مورد سرمایه گذارتان به خوبی پرس و جو کنید.

ما همیشه می گوییم که اگر دیگران در مورد یک شرکت بدگویی می کنند، این مساله یک پرچم بزرگ قرمز و هشداردهنده است. احتمالا خود شرکتهای سرمایه گذار برای کسب اطلاعات و بررسی سوابقشان، فقط کسانی رابه شما معرفی می کنند که چیز های خوبی در موردشان به شما می گویند. همچنین شرکت های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران معمولا فقط در مورد سرمایه گذاریهای موفقشان با شما صحبت می کنند و از تجربیات شکست خود چیزی نمی گویند، اما برای انتخاب سرمایه گذار مناسب، بسیار مهم است که شما در مورد پروژه های شکست خورده آنها هم اطلاعات لازم را کسب کنید. از سرمایه گذار خود بخواهید تا نام این دسته از مدیرعاملان و شرکتها را در اختیارتان بگذارند.
همانند یک ازدواج، وقتی همه چیز در کسب و کارتان خوب پیش می رود، همه چیز برای همه آسان است، اما وقتی   به مشکل و یا شکست بر می خورید،  تمایل پیدا می کنید که چیز های بیشتری در مورد شخصیت حقیقی طرف مقابلتان یاد بگیرید. بررسیهای بیشتر انجام دهید و از دیگران بیشتر پرس و جو کنید- از شرکت هایی شروع کنید که توسط سرمایه گذار موردنظر شما ایجاد شده اند و خوب عمل نکرده اند، حتی برخی از کارآفرینانی که نامشان را به شما نداده اند هم پیدا کنید و با آنها صحبت کنید، و سپس در نهایت برای اینکه شناخت کاملتر بدست آورید، با شرکت های شناخته شده موفق که با سرمایه گذار مورد نظر شما، مشارکت داشته ارتباط برقرار کنید تا بتوانید در انتخاب سرمایه گذر مناسب کسب و کارتان بهترین تصمیم را بگیرید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت